Naval Academy
MD/VA State Tournament 2010
Consolation - Semifinals
3/14/10

[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]


 Weight Class: 100

Winner School How Opponent School Result
Bryan Ramey Cobras Dec Randy Watson Dundalk 10-5
Walter Johnson III Woodlawn Fall Russell Ramsey Highlanders 5.43


 Weight Class: 105

Winner School How Opponent School Result
Autin Atkinson Middle River Dec Connor Mitchell Matdogs 9-4
Josh Simon Vipers 1 Forf Stephen Jernigan Fallston 1


 Weight Class: 110

Winner School How Opponent School Result
Logan Hull Manchester Fall Matt Linehan Severna Park 1.59
Brock Jacobson Bandits Fall Frankie Johnson Boys Latin


 Weight Class: 115

Winner School How Opponent School Result
Austin Pagnotta Warhawks 1 Forf Johnny Craig Chesapeake Youth
Justice Jacobs Marauders Dec Rocco Bruno Boys Latin 8-4


 Weight Class: 122

Winner School How Opponent School Result
Anthony Cable Rampage Fall Ryan Baranovic Old Mill 3.24
Chris Almony Fallston 1 Fall Justice Weaver Marauders


 Weight Class: 130

Winner School How Opponent School Result
Jacob Seipp Manchester Dec Donovan Peek Vipers 1 14-8
Austin Jenkins Cobras Fall Morgan McColgan Parkville


 Weight Class: 145

Winner School How Opponent School Result
Jake Pooton Warriors Dec Travon Wright Woodlawn
Logan Shurina Cobras Fall Paul Jones Dundalk


 Weight Class: 165

Winner School How Opponent School Result
Zach Abey Chesapeake Youth Dec Logan Kirby Outlaws
Brett Blankenship Cobras Fall M.Meehan Navy Seals


 Weight Class: 200

Winner School How Opponent School Result
Jake Pinkston Bandits Fall Mason Phoenix Chesapeake Bay
Joseph Ralli Outlaws Fall Justin Cobena Mount St. Joe


 Weight Class: 50

Winner School How Opponent School Result
Colin Planta Warhawks 1 Dec Chris Barnabae Mount St. Joe 3-2
Jonathan Nail Matdogs Dec Ryan DeLeon Matdogs 2-0


 Weight Class: 55

Winner School How Opponent School Result
King Sandoval Bandits M-Dec Chase Williams Vipers 1 12-0
Ricky Couch Chesapeake Youth M-Dec Matthew Jun Dundalk 10-2


 Weight Class: 60

Winner School How Opponent School Result
Sam Book Bandits Dec David Patterson Golden Ring 6-2
Kyle Farace Vipers 1 Dec Colin Savage Wolverines 10-6


 Weight Class: 65

Winner School How Opponent School Result
Ryan Lawrence Cougars Dec Grant Gorvette Matdogs 2-0
Josh Laubach Middle River Dec Jason Kraiser Warhawks 2 5-2


 Weight Class: 70

Winner School How Opponent School Result
Braiden Alovasatos Warhawks 1 Dec Scott Obendorfer Cougars 5-2
Kahlan Lermer Boys Latin Dec Josue Curbean Woodlawn 4-2


 Weight Class: 75

Winner School How Opponent School Result
Owen Rill Manchester Dec Troy Kilcarr Vipers 1 9-4
Steven Simpson Rampage M-Dec Yarhoski Aldiva Cobras 8-0


 Weight Class: 80

Winner School How Opponent School Result
Morgan Way Warhawks 1 Fall Kevin Budock Warhawks 1
Adam Whitesell Generals Fall Zachary Dwyer Fallston 1


 Weight Class: 85

Winner School How Opponent School Result
Logan Garland Manchester Forf Ronnie Powell Mckim
Tanner Chaplin Old Mill Dec Isaiah Mack Owings Mills 5-4


 Weight Class: 90

Winner School How Opponent School Result
Troy Berkheimer Outlaws Fall Dylan Hunziker Highlanders
Conor Grammes Matdogs Dec Connor Strunk Vipers 1 2-0


 Weight Class: 95

Winner School How Opponent School Result
Corey Huntley Fallston 1 T-Fall Wolfie Bradley Chesapeake Youth
Hunter Manley Bandits Dec Michael Pearson Mount St. Joe 8-3


[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

Tourney Contact



00000
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
9585 Woodgate Lane
Byron IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2001 - All rights reserved