Naval Academy
MD/VA State Tournament 2010
Consolation - 4th round
3/14/10

[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]


 Weight Class: 100

Winner School How Opponent School Result
Randy Watson Dundalk Fall David Aiello Matdogs
Walter Johnson III Woodlawn Fall Daniel Medcalfe Old Mill


 Weight Class: 105

Winner School How Opponent School Result
Connor Mitchell Matdogs Fall JC Myers Warriors 1.39
Josh Simon Vipers 1 Dec Dimitri Callas Old Mill 2-0


 Weight Class: 110

Winner School How Opponent School Result
Logan Hull Manchester Fall Luke Sodegren Bandits
Frankie Johnson Boys Latin Fall Ben Montanye Reisterstown 5.47


 Weight Class: 115

Winner School How Opponent School Result
Austin Pagnotta Warhawks 1 M-Dec Sam Rowell Outlaws 12-2
Justice Jacobs Marauders Dec Michael Hulcher Rangers 5-2


 Weight Class: 122

Winner School How Opponent School Result
Ryan Baranovic Old Mill Fall Brandon Fraiser Dundalk 2.38
Chris Almony Fallston 1 Fall Andrew Merrill Manchester .33


 Weight Class: 130

Winner School How Opponent School Result
Donovan Peek Vipers 1 M-Dec Walter Carlson Chargers 15-5
Morgan McColgan Parkville Dec Scott Wolfendale Old Mill 4-0


 Weight Class: 145

Winner School How Opponent School Result
Jake Pooton Warriors Fall Michael Wilkerson Vipers 1
Paul Jones Dundalk Dec Ryan Baublitz Chesapeake Youth 14-8


 Weight Class: 165

Winner School How Opponent School Result
Zach Abey Chesapeake Youth Fall Ian Reilly Bandits
M.Meehan Navy Seals Fall Logan Barr Chargers 1.24


 Weight Class: 200

Winner School How Opponent School Result
Mason Phoenix Chesapeake Bay Fall Jordan Miner Cobras .19
Justin Cobena Mount St. Joe Fall Corey Jenkins Marauders


 Weight Class: 50

Winner School How Opponent School Result
Chris Barnabae Mount St. Joe T-Fall Matthew Fouts Dundalk
Ryan DeLeon Matdogs M-Dec Henry Friskey Golden Ring 14-0


 Weight Class: 55

Winner School How Opponent School Result
Chase Williams Vipers 1 Def PJ Truntich South River
Matthew Jun Dundalk Dec Gavin Stoddard Rampage 6-2


 Weight Class: 60

Winner School How Opponent School Result
David Patterson Golden Ring Fall Deshawn Strand Woodlawn
Kyle Farace Vipers 1 Fall David Hernandez Chargers


 Weight Class: 65

Winner School How Opponent School Result
Grant Gorvette Matdogs M-Dec Patrick Langeluttig Warriors 8-0
Jason Kraiser Warhawks 2 Dec Chris Sanchez Generals 5-2


 Weight Class: 70

Winner School How Opponent School Result
Scott Obendorfer Cougars Fall Justin Thomas Chesapeake Bay
Josue Curbean Woodlawn Dec Robert Garnett Bandits 4-3


 Weight Class: 75

Winner School How Opponent School Result
Troy Kilcarr Vipers 1 T-Fall CJ Skokowski Fallston 1
Yarhoski Aldiva Cobras Dec Stevie Smith Cape 1-0


 Weight Class: 80

Winner School How Opponent School Result
Kevin Budock Warhawks 1 Dec Brendan Grammes Matdogs 6-1
Zachary Dwyer Fallston 1 Dec Paul Hutton Generals 4-0


 Weight Class: 85

Winner School How Opponent School Result
Logan Garland Manchester Dec Cory Obendorfer Cougars 6-0
Isaiah Mack Owings Mills Fall Blake Young Dundalk


 Weight Class: 90

Winner School How Opponent School Result
Troy Berkheimer Outlaws Fall Colton Smith Chesapeake Bay
Connor Strunk Vipers 1 Dec Brandon Bekar Owings Mills 6-3


 Weight Class: 95

Winner School How Opponent School Result
Wolfie Bradley Chesapeake Youth Dec Malik Woody Mckim 3-0
Michael Pearson Mount St. Joe Dec Reid Robilotto Cougars 7-0


[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

Tourney Contact



00000
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
9585 Woodgate Lane
Byron IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2001 - All rights reserved