Naval Academy
MD/VA State Tournament 2010
Championship - Semifinals
3/14/10

[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]


 Weight Class: 100

Winner School How Opponent School Result
Austin Riggs Bandits Fall Russell Ramsey Highlanders
Matt Pente Warhawks 1 M-Dec Bryan Ramey Cobras


 Weight Class: 105

Winner School How Opponent School Result
Justin Elwell Outlaws Fall Stephen Jernigan Fallston 1
Matt Kelly Cougars Fall Autin Atkinson Middle River


 Weight Class: 110

Winner School How Opponent School Result
Hunter Sutton Generals Dec Brock Jacobson Bandits
Andrew Conine Outlaws Fall Matt Linehan Severna Park


 Weight Class: 115

Winner School How Opponent School Result
Dylan Wisman Matdogs T-Fall Rocco Bruno Boys Latin
Bobby Twigg Manchester Fall Johnny Craig Chesapeake Youth


 Weight Class: 122

Winner School How Opponent School Result
Logan Breitenbach Chesapeake Youth Fall Justice Weaver Marauders
Alfred Bannister Rampage Fall Anthony Cable Rampage


 Weight Class: 130

Winner School How Opponent School Result
Tyree Mclellan Woodlawn Dec Austin Jenkins Cobras
Michael Sprague Outlaws Dec Jacob Seipp Manchester


 Weight Class: 145

Winner School How Opponent School Result
Mike Smith Warhawks 1 Dec Logan Shurina Cobras
Bryce Pappas Navy Seals Fall Travon Wright Woodlawn


 Weight Class: 165

Winner School How Opponent School Result
Justin Knode Old Mill Dec Brett Blankenship Cobras
Dan Hawkins Cape Dec Logan Kirby Outlaws


 Weight Class: 200

Winner School How Opponent School Result
Wyatt Cook Manchester Dec Joseph Ralli Outlaws
Kyle Snyder Warhawks 1 T-Fall Jake Pinkston Bandits


 Weight Class: 50

Winner School How Opponent School Result
Kurt McHenry Rangers M-Dec Jonathan Nail Matdogs
Luke Kowalski Outlaws T-Fall Colin Planta Warhawks 1


 Weight Class: 55

Winner School How Opponent School Result
Brian Staurt Rampage Dec Ricky Couch Chesapeake Youth
Luke Strappelli Fallston 1 Dec King Sandoval Bandits


 Weight Class: 60

Winner School How Opponent School Result
Joe Thomas Warhawks 1 Fall Colin Savage Wolverines
Destin Gallop Middle River Dec Sam Book Bandits


 Weight Class: 65

Winner School How Opponent School Result
Daniel Planta Warhawks 1 Dec Josh Laubach Middle River
Brandon Savage Mount St. Joe Dec Ryan Lawrence Cougars


 Weight Class: 70

Winner School How Opponent School Result
Joshua Nail Matdogs Fall Kahlan Lermer Boys Latin
Michael Doetsch Dundalk Dec Braiden Alovasatos Warhawks 1


 Weight Class: 75

Winner School How Opponent School Result
Michael Beck Vipers 1 Dec Steven Simpson Rampage
TK Megonigal Raiders M-Dec Owen Rill Manchester


 Weight Class: 80

Winner School How Opponent School Result
Tyshawn Williams Woodlawn Dec Adam Whitesell Generals
Bill Poku Bandits Dec Morgan Way Warhawks 1


 Weight Class: 85

Winner School How Opponent School Result
Colin Kowalski Outlaws Dec Tanner Chaplin Old Mill
Ryan Friedman Fallston 1 M-Dec Ronnie Powell Mckim


 Weight Class: 90

Winner School How Opponent School Result
Zeke Salvo Fallston 1 M-Dec Conor Grammes Matdogs
Cameron Harrell Cape Fall Dylan Hunziker Highlanders


 Weight Class: 95

Winner School How Opponent School Result
Zach Smith Cape Dec Hunter Manley Bandits
Brandon Walker Cobras Fall Corey Huntley Fallston 1


[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

Tourney Contact



00000
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
9585 Woodgate Lane
Byron IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2001 - All rights reserved